دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیافزایش وام اشتغال به ۱۵۰ میلیون تومان

افزایش وام اشتغال به ۱۵۰ میلیون تومان

معاون وزیرکار از افزایش وام اشتغال از یکصد میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان به عنوان مصوبات جلسه اخیر شورای عالی اشتغال خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود کریمی بیرانوند افزایش وام اشتغال به ۱۵۰ میلیون تومان را تأیید کرد. روز سه‌شنبه سوم آبان ماه 1401 در هشتاد و سومین جلسه شورای‌عالی اشتغال مباحثی چون، ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد، اتصال سامانه دستگاه‌ها، اتخاذ راهکاری موثر برای اطمینان از هدایت صحیح منابع به سوی اشتغال، توجه به ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی‌ها و به ویژه تشکل‌های جهادی در زمینه ایجاد اشتغال، از جمله موارد مهم و کلیدی اظهارات ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان بود.

همچنین رئیس جمهور بر تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال، تامین بودجه‌های لازم در این زمینه، توجه ویژه به اشتغال جوانان تحصیلکرده و همچنین زنان سرپرست خانوار، سهیم کردن بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و نظارت ویژه بر نحوه مصرف تسهیلات و اطمینان از صرف آن‌ها در جهت ایجاد اشتغال تاکید داشتند.

شورای عالی اشتغال برای تسریع و تسهیل ایجاد یک میلیون فرصت شغلی 9 مصوبه را به تصویب رساند. اشتغال یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها و بیکاری از مهمترین دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی عنوان گردید و بر این اساس آموزش مهارت و توانمندسازی افراد به عنوان یکی از زمینه‌های ایجاد اشتغال بدون تسهیلات مورد تاکید قرار گرفت.

بخشی از مصوبات در گفت وگویی با محمودکریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار بیان گردیده است.

کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار ضمن اشاره به کلیات برخی مصوبات جلسه هشتاد و سوم شورای عالی اشتغال، اظهار داشت: حمایت از برنامه های اشتغال نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد (ذیل همکاری با استانداری ها) و افزایش وام اشتغال از یکصد میلیون تومان به 150 میلیون تومان از مصوبات شورای عالی اشتغال بود که با حضور و تلاش مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که در جلسه شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور به نتیجه رسید.

معاون وزیر کار افزود: موضوع اشتغال برای دولت سیزدهم بسیار حائز اهمیت است. در همین راستا یکی از مصوبات شورای عالی اشتغال، ایجاد گروه و کارگروه های تخصصی در زمینه اشتغال در وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف بود که به تصویب رسید. همچنین در زمینه همکاری برای توسعه اشتغال، کارآفرینی و مهارت با وزارتخانه ها و دستگاه های ذیربط برای دانش آموختگان از مواردی است که جزئیات آن‌ها به محض نهایی شدن در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مصوبات باید در معاونت حقوقی نهایی شود افزود: تامین مالی طرح‌های نیمه تمام از موضوعات خوبی بود که به نتیجه رسید تا طرح‌های نیمه تمام و راکد از وضعیت موجود بیرون آیند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون اولویت اول وزیر کار را ایجاد اشتغال عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل اهمیت اشتغال برای کشور، در نخستین هفته وزیر، جلسه هشتاد و سوم شورای عالی اشتغال با حضور آقای  رئیسی رئیس جمهوری برگزار گردید.

وی از برگزاری نشست‌های مختلف اشتغال وزیر جدید با آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور، نشست‌های متعدد اشتغال در وزارتخانه و نیز نشست زیست بوم اشتغال در خراسان رضوی و با حضور استاندار و … خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی آقای مرتضوی وزیر محترم در جلسه رای اعتماد در مجلس هم اشتغال بود و ایشان در زمینه توسعه و اجرای برنامه‌های اشتغال و کارآفرینی عزم جدی دارند و این مدت کوتاه حضور ایشان نیز حکایت از این امر مهم دارد.

ثبت 700 هزار شغل از ابتدای امسال در سامانه جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال

کریمی بیرانوند یادآور شد: دولت سیزدهم ایجاد سالانه یک میلیون و 212 هزار شغل را در نظر گرفته بود. در نیمه دوم سال گذشته 650 هزار شغل و از ابتدای امسال تا کنون 700 هزار شغل در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر با این عملکرد، بیش از 50 درصد از تعهد دولت در حوزه ایجاد اشتغال در سال جاری عملیاتی شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از انتظارات به حق رهبری و دستور رییس جمهوری همواره در حوزه تأمین مالی و پرداخت تسهیلات اشتغال بوده است. تأکید برای جلوگیری از انحراف تسهیلات مشاغل بوده است، برای همین امر در دولت سیزدهم طرح جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال راه‌اندازی شد.

طبق اعلام کریمی بیرانوند نشست توسعه مشاغل خانگی دوشنبه هفته جاری با حضور مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر