شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللانگلیس در یک قدمی رکود اقتصادی

انگلیس در یک قدمی رکود اقتصادی

وزیر اقتصاد انگلیس هشدار داد که این کشور در حوزه اقتصادی راه بسیار دشواری را پیش رو دارد و باید تصمیمات سخت و مهمی گرفته شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، رکود اقتصادی در کمین انگلیس است. اطلاعات ارائه شده از سوی دفتر آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد که اقتصاد این کشور در بازه زمانی ماه جولای تا سپتامبر نه تنها رشد نکرده بلکه ۰.۲ درصد کوچک‌تر شده است.

کارشناسان قبلاً نسبت به این افت اقتصادی هشدار داده بودند. افت تولید ناخالص داخلی این کشور حکایت از آن دارد که اقتصاد انگلیس همچنان در بحران به سر می‌برد. علت اصلی بحران در اقتصاد انگلیس افزایش شدید هزینه‌های زندگی در این کشور و اقدام بانک مرکزی در بالا بردن نرخ بهره بوده که کاهش رشد اقتصادی را به همراه داشته است.

به اعتقاد کارشناسان، در صورتی که اقتصاد انگلیس در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ هم، آن گونه که بسیاری از کارشناسان انتظار دارند، رشد منفی داشته باشد عملاً رکود اقتصادی در انگلیس رخ می‎دهد؛ چراکه برای دو دوره سه ماهه متوالی رشد منفی را تجربه کرده است.

جرمی هانت، وزیر اقتصاد انگلیس، در این خصوص گفته که دولت این کشور با تصمیمات سختی برای بازگرداندن ثبات به اقتصاد روبه رو است.

هانت تأکید کرد: ما نسبت به بحران کنونی بالا بودن تورم و کاهش رشد در اقتصاد جهانی مصون نیستیم. من هیچ ابهامی ندارم که ما راه سختی در پیش داریم و در این راه نیازمند تصمیمات بسیار دشواری در راستای بازگرداندن ثبات و اعتماد اقتصادی خواهیم بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر