یکشنبه, آذر 13, 1401
5.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورستوصیه مهم مدیرعامل فرابورس برای سرمایه گذاری در بورس

توصیه مهم مدیرعامل فرابورس برای سرمایه گذاری در بورس

مدیرعامل فرابورس ایران در خصوص سرمایه گذاری در بورس گفت: در بازار سرمایه باید زمینه توسعه نهادهای حرفه‌ای را فراهم کنیم و سرمایه گذاری غیرمستقیم جایگزین سرمایه‌گذاری مستقیم شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، محمدعلی شیرازی در مراسم رونمایی از نخستین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات ضمن توصیه به سرمایه گذاری در بورس به صورت غیرمستقیم، اظهار داشت: نبود نهادهای حرفه‌ای به صورت گسترده و حضور مستقیم سرمایه‌گذاران به صورت عام در سال‌های گذشته منجر به ایجاد آسیب در بازار سرمایه شده است.

وی افزود: انواع دارایی‌ها می‌توانند در بورس‌ها به صورت اوراق مورد معامله قرار گیرند. باید اقدامی انجام شود تا از طریق پیگیری‌ها و تلاش‌ها در بازار سرمایه زمینه توسعه نهادهای حرفه‌ای در بازار سرمایه را فراهم کنیم و سرمایه گذاری غیرمستقیم را جایگزین سرمایه‌گذاری مستقیم کنیم.

شیرازی ادامه داد: اگر سازوکاری برای معامله املاک بخش‌های دولتی و دارایی‌ها در بازار مهیا گردد، به نوعی باعث ایجاد تعادل در  بازار شده‌ایم و از طرفی هم امکان آزاد شدن دارایی‌ها فراهم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش از این ابزار مناسب برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن در بازار سرمایه نداشتیم. امروز با صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات این مساله مهم رقم خورد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر