پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادرشد ۲۶ درصدی سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی

رشد ۲۶ درصدی سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی

بر اساس اعلام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، از ابتدای سال جاری تاکنون سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲۶ درصدی همراه بوده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی، عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در خصوص سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در این منطقه ۲۲هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ایرانی محقق شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد رشد دارد. این میزان سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۸ هزار ۲۳۴ میلیارد ریال بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه از رشد ۱۳۹ درصدی صادرات مجدد در این منطقه خبر داد و گفت: طی ماه‌های گذشته از منطقه آزاد انزلی ۲۷۴.۱ میلیون دلار صادرات مجدد انجام گرفت؛ در حالی که این مقدار در مدت مشابه سال قبل ۱۱۴.۶۶ میلیون دلار بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی، میزان سرمایه گذاری خارجی از ابتدای سال را ۲۸ میلیون دلار اعلام و عنوان کرد: این مقدار در سال ۱۴۰۰، ۴۶ میلیون دلار بوده است.

فرهادی افزود: طی این مدت در این منطقه ۵۰ شرکت ثبت شده که در مقایسه با سال قبل که ۴۲ شرکت ثبت شده بود، رشدی ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: امسال یک هزار و ۲۹۰ مجوز فعالیت اقتصادی صادر شده که این رقم در سال گذشته هزار و ۲۲ مجوز بود و اکنون ۲۶.۲ درصد افزایش داشته است.

فرهادی میزان صادرات حاصل از تولید را نیز در هفت ماه گذشته ۱۲.۷۶ میلیون دلار دانست و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ صادرات حاصل از تولید منطقه آزاد انزلی ۹.۳۲ میلیون دلار بود و این منطقه توانست در این شاخص به رشد ۳۷ درصدی دست یابد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: از ابتدای امسال هم ۱۵۹.۹ میلیون دلار صادرات به سرزمین اصلی در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۳۰.۳ میلیون دلار  بود و با رشد ۲۳ درصدی همراه شده است.

همچنین وی اظهار داشت: امسال ۱۸۶.۶۴ میلیون دلار صادرات از مسیر منطقه آزاد انزلی صورت پذیرفت که در مقایسه با ۱۰۰.۱۲ میلیون دلار سال ۱۴۰۰ این شاخصه ۸۶.۴ درصد رشد را به ثبت رسانده است.

رشد ۲۵۷ درصدی بارگیری کالا از بندر کاسپین

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه سخنان خود درباره سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی، به رشد ۲۵۷ درصدی بارگیری از بندرکاسپین طی سال جاری اشاره داشت و گفت: تاکنون ۳۲ هزار و ۹۴۰ تن کالا از بندرکاسپین بارگیری شده در حالی که این رقم در سال ۱۴۰۰ معادل ۹ هزار و ۲۱۲ تن بوده است.

فرهادی ادامه داد: همچنین ۲۰۴ هزار و ۷۰۶ تن کالا در بندر کاسپین تخلیه شد که این مقدار رشدی معادل ۲۷.۷ درصدی را نشان می‌دهد. تعداد کشتی‌های وارده نیز ۷۵ فروند بود که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ و ورود ۶۳ فروند کشتی این مقدار ۱۹ درصد رشد یافته است.

وی در پایان با اشاره به افزایش ۹۲.۸ درصدی تعداد کشتی‌های صادره از بندرکاسپین خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ فروند کشتی از بندر کاسپین کالا صادر کرده‌اند که در این مدت ۱۶۶ TEU کانتینر نیز به بندر کاسپین وارد و۷۱۲ TEU کانتینر از این بندر صادر شده‌اند که به ترتیب با رشدی ۵۲.۶ و ۱۹۸ درصدی همراه شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر