یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتبازگشت ۴۰ واحد صنعتی گیلان از تملک بانک‌ها به چرخه تولید

بازگشت ۴۰ واحد صنعتی گیلان از تملک بانک‌ها به چرخه تولید

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: طی یک سال و نیم اخیر موفق شدیم بیش از ۷۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از دیارمیرزا، مهدی محبوبی اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی گیلان در حال حاضر ۳۳ شهرک صنعتی در سطح استان دارد. به دنبال استفاده از انرژی‌های نو در شهرک های صنعتی استان هستیم.

وی ضمن اشاره به قرارداد شرکت صایران از طریق وزارت دفاع برای احداث نیروگاه خورشیدی در گیلان، تصریح کرد: به دنبال تامین برق از طریق ایجاد پنل‌های خورشیدی در شهرک صنعتی لوشان هستیم. لذا ۱۵ هکتار از اراضی این شهرک صنعتی را برای تامین برق خودش و روستاهای اطراف تخصیص دادیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان از نهایی شدن پروژه و اعتبارات آن طی هفته‌های آینده خبر داد و افزود: در راستای تامین برق به دنبال راه اندازی خودتامین ها (سی. اچ. پی ها) در شهرک‌های صنعتی هستیم.

محبوبی اضافه کرد: سال گذشته تامین برق برای برخی از واحدهای صنعتی دشوار بود و خیلی از واحدها هفته‌ای یک روز تعطیلی داشتند. با خودتامینی برق می‌توانیم این مشکل را رفع کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی سی. اچ. پی در شهرک‌های صنعتی ماسال و صومعه سرا، گفت: در صدد بهینه‌سازی تامین برق در گیلان با هدف صادرات هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان حمایت از واحدهای صنعتی صادرات محور را در دستور کار دانست و خاطرنشان کرد: صادرات علاوه بر توانمندتر کردن واحدها، رونق تولید و اشتغال را به همراه می‌آورد.

وی هدف شهرک‌های صنعتی را تولید و اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» گام برمی داریم و لذا امسال ۱۰ واحد صنعتی را دانش بنیان خواهیم کرد؛ همچنین برای ارتقای تولید از واحدهای صنعتی صادرات محور حمایت ویژه صورت می‌گیرد.

محبوبی در ادامه سخنان خود یادآور شد: بیش از ۱۶ درصد واحدهای صنعتی گیلان صادرات محور هستند. طی یک سال و نیم اخیر موفق شدیم بیش از ۷۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی یکی از عمده‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی راکد را تملک بانکی دانست و ادامه داد: ۱۱۶ واحد صنعتی در تملک بانک‌ها قرار گرفته و از چرخه تولید خارج شده بود لذا بیش از ۴۰ واحد صنعتی را دوباره به چرخه تولید بازگرداندیم و با استفاده از اقاله یا سرمایه گذار جدید از تملک بانک خارج کردیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان همچنین از تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان در حوزه راه اندازی تصفیه خانه شهرک‌های صنعتی خبر داد و خاطرنشان کرد: منتظر تخصیص این اعتبارات هستیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر