چهارشنبه, آذر 2, 1401
18.3 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبورس تا یکسال آینده می تواند رشد خوبی داشته باشد

بورس تا یکسال آینده می تواند رشد خوبی داشته باشد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بورس تا یکسال آینده می تواند رشد خوبی کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از صندوق املاک و مستغلات اظهار داشت: تا کنون مجوز اصولی راه اندازی چهار صندوق دیگر نیز صادر شده است. پذیره‌نویسی یک صندوق که انجام شد و سه صندوق دیگر درحال تاسیس هستند. همچنین درخواست‌های متعددی از سوی سیستم بانکی صورت گرفته که بانک مرکزی باید مجوز صادر کند. پیش‌بینی می شود که این بازار در آینده به بازار بزرگی تبدیل شود.

بازگشایی نمادهای سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت بعد از برگزاری مجامع

وی در ادامه درمورد پرداخت سود سهام عدالت توضیح داد: در شورای عالی بورس مصوب شد تا سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت و تا پایان پاییز به حساب مشمولان واریز گردد.

رییس سازمان بورس درمورد بازگشایی نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت اظهار داشت: نمادها پس از برگزاری مجامع بازگشایی می‌شوند. درمورد نحوه برگزاری مجامع اختلاف نظرهایی وجود دارد که اما قوانین و مقررات آن با مشورت چند نهاد درحال انجام است.

عشقی درمورد بودجه‌ای که برای صندوق تثبیت درنظر گرفته شده است، گفت: در بودجه تصمیم‌گیری شد مبالغی از بازار سرمایه به خزانه در قالب مالیات فروش سهام واریز گردد، برای ثبات بازار سرمایه به صندوق تثبیت واریز شود. درواقع این سرمایه‌گذاری دولت است.

وی ادامه داد: بازار سهام ارزان‌ترین بازار کشور به شمار می‌رود. مصوبه ۱۰ بندی حمایت از بازار سرمایه و طرح بیمه این اطمینان را برای سهام‌داران خرد ایجاد کرد که بازار سرمایه برای دولت اهمیت دارد و تا یک سال آینده رشد خوبی خواهد داشت.

در لایحه بودجه سال آینده در حوزه انرژی شرکت‌ها افزایش قیمت نداریم

رییس سازمان درمورد وضعیت بازار سرمایه در لایحه بودجه گفت: از ابتدای کار تدوین لایحه بودجه سال آینده پیشنهادات بورسی مطرح و بندهای لازم نیز در نظر گرفته شده است. مجلس شورای اسلامی هم قول همکاری داده است و امیدواریم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بهتر از سال ۱۴۰۱ باشد. در لایحه بودجه سال آینده در حوزه انرژی شرکت‌ها افزایش قیمت نخواهیم داشت.

عشقی در پایان ضمن اشاره به فعالیت حقوقی‌ها در بازار خاطرنشان کرد: جلسه با حقوقی‌ها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت. عمده معاملات حقوقی‌ها بلوکی است و خرید و فروش آن‌ها به صورت مستمر مورد رصد قرار می‌گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر