جمعه, آذر 11, 1401
8.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتعزم جدی تولیدکنندگان پوشاک برای تولید و صادرات

عزم جدی تولیدکنندگان پوشاک برای تولید و صادرات

به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک ایران، تولیدکنندگان پوشاک اراده زیادی برای تولید پیدا کرده‌اند که بتوانند تولیدات خود را هم در بازار داخلی و هم بازارهای دیگر به فروش برسانند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک ایران ضمن اشاره به اراده بالای تولیدکنندگان پوشاک برای تولید و صادرات، اظهار داشت: بر اساس آمار وزارت صمت هدف‌گذاری صادراتی پوشاک برای سال جاری ۸۴ میلیون دلار بوده که با حمایت از بنگاه‌های تولیدی پوشاک دستیابی به هدف مورد نظر ممکن خواهد بود.

ابوالقاسم شیرازی افزود: وزارت صمت در سال‌های گذشته تلاش‌هایی جدی برای تولید و صادرات پوشاک انجام داده است. از سوی دیگر نیز تولیدکنندگان پوشاک اراده زیادی برای تولید پیدا کرده‌اند که بتوانند تولیدات خود را هم در بازار داخلی بفروشند و هم محصولات خود را به بازار‌های دیگر صادر کنند.

وی وجه تمایز صنعت پوشاک با دیگر صنایع را اشتغال‌زایی و ارزش افزوده بالای این صنعت دانست و خاطرنشان کرد: تولید پوشاک در کشورمان فقط ۵ درصد در بنگاه‌های بزرگ و صنعتی و ۹۵ درصد در بنگاه‌های متوسط و کوچک صورت می‌گیرد. وجه تمایز صنعت پوشاک با دیگر صنایع اشتغال زایی و ارزش افزوده بالای این صنعت است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک ایران در خصوص مشکلات پیش روی تولیدکنندگان پوشاک گفت: از عمده‌ترین مشکلات تولیدکنندگان پوشاک، رکود بازار، نوسانات ارز، افزایش سالانه مالیات برای واحد‌های تولیدی و ندادن تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط پوشاک است.

شیرازی در پایان درباره راهکار‌های رفع موانع صادرات عنوان کرد: یکی از راهکار‌ها برای کمک به صنعت پوشاک برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی با کمک اتحادیه صنفی پوشاک است تا بنگاه‌های متوسط با برند‌های مختلف در نمایشگاه بتوانند تولیدات خود را برای فروشندگان داخلی و بازار‌های خارجی به نمایش بگذارند. از دیگر راهکار‌های کمک به صنعت پوشاک ارائه تسهیلات برای خرید مواد اولیه و دادن زمین با قیمت ارزان برای ساخت تولیدی و انبار البسه است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر