دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتوضعیت مبادلات تجاری ایران در هفت ماهه نخست سال جاری

وضعیت مبادلات تجاری ایران در هفت ماهه نخست سال جاری

مبادلات تجاری ایران در هفت ماهه سال جاری حکایت از آن دارد که مبادلات جمعا ۶۰ میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار بوده که افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بررسی وضعیت مبادلات تجاری ایران نشان می‌دهد که ایران در هفت ماهه گذشته به طور کلی ۲۸.۴ میلیارد دلار به میزان ۶۱.۳ میلیون تن صادرات داشته است. سهم عمده این صادرات نصیب کشور چین شده است؛ به طوری که میزان صادرات به این کشور ۹.۲ میلیارد دلار بوده است.

طبق اعلام گمرک، چهار کشور ترکیه، عراق، امارات و هند دیگر مقاصد صادرات ایران به صورت عمده بودند.

در این میان، ایران به عراق چهار میلیارد دلار، به امارات ۳.۵ میلیارد دلار، به ترکیه سه میلیارد دلار و به هند ۱.۱ میلیارد دلار صادرات کالا داشته است.

کاهش ۱۵.۷ درصدی واردات

بخش دیگر مبادلات تجاری ایران در سال جاری مربوط به واردات می‌شود. بر این اساس، ایران از پنج کشور امارات، چین، ترکیه، هند و آلمان بیشترین واردات را داشته است؛ به طوری که در هفت ماهه گذشته ۹.۴ میلیارد دلار از امارات، ۸.۳ میلیارد دلار از چین، ۳.۲ میلیارد دلار از ترکیه، ۱.۷ میلیارد دلار از هند و ۹۹۱ میلیون دلار از آلمان واردات کالا صورت گرفته است.

طبق این گزارش، به طور کلی میزان واردات ایران در بازه زمانی مذکور با ۱۴ درصد افزایش، ۳۱.۷ میلیارد دلار به میزان ۱۹.۷ تن بوده که ۱۵.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر