چهارشنبه, شهریور 29, 1402
20.9 C
Rasht
خانهمناطق آزاداعلام آمادگی ۴۰۰ متقاضی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی

اعلام آمادگی ۴۰۰ متقاضی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: ۴۰۰ متقاضی سرمایه‌گذاری در حوزه صنعتی که ۲۰۰ متقاضی نقدینگی کامل دارند برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی فرهادی در دیدار با اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات گیلان از آمادگی ۴۰۰ متقاضی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی خبر داد. وی ضمن اشاره به وسعت بسیار کم منطقه آزاد انزلی نسبت به سایر مناطق آزاد در کشور اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی با ۲۰۰۰ هکتار کوچکترین منطقه آزاد کشور به حساب می‌آید زیرا دیگر مناطق آزاد کشور وسعت بسیار زیادی دارند.

وی با تأکید بر استراتژیک بودن منطقه آزاد انزلی در کشور افزود: منطقه آزاد انزلی علیرغم اراضی و وسعت بسیار کم ولی دارای استراتژیک بسیار زیادی در کشور است؛ زیرا فاصله بسیار کمی با ۳۵ درصد جمعیت کشور دارد به طوری که مردم از استان‌های تهران، البرز، قزوین، مازندران و اردبیل با چهار ساعت مسافت به این منطقه می‌رسند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نقش توسعه منطقه آزاد انزلی در عرصه‌های مختلف از جمله رفاهی و گردشگری را بسیار مهم دانست و گفت: برنامه داریم تا ۲ تا سه سال آینده امکانات رفاهی و تفریحی بیشتری شامل هتل، پارک آبی، آکواریوم و دیگر امکانات رفاهی را در منطقه آزاد انزلی گسترش دهیم؛ زیرا در این صورت مسافران زیادی به این استان و این منطقه خواهند آمد.

فرهادی از مشکلات مالکیتی در اراضی منطقه آزاد انزلی گلایه کرد و ادامه داد: در گذشته اشکالات بسیار زیادی وجود داشت زیرا بعد از احداث منطقه آزاد انزلی اراضی مالک پیدا کردند که توافق با مدعیان و مالکان اراضی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: چندین پروژه در منطقه آزاد انزلی به دلیل اختلاف با سرمایه‌گذاران نیمه تمام مانده است. در این خصوص جلسات متعددی با این افراد برگزار شده زیرا انجام این مهم باعث سهولت در انجام کارها خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به ایجاد اشتغال برای ۲۲ هزار نفر در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: در صورت افزایش اراضی در منطقه آزاد انزلی، ۴۰۰ متقاضی سرمایه‌گذاری در حوزه صنعتی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی وجود دارد که ۲۰۰ متقاضی نقدینگی کامل دارند که منجر به ایجاد ۱۰ تا ۱۵ هزار اشتغال جدید می‌شود.

وی با درخواست از مدیران استانی در خصوص حمایت از این سازمان برای افزایش اراضی یادآور شد: منطقه آزاد انزلی در ایجاد اشتغال به کمک استان گیلان آمده و انتظار حمایت از مدیریت استان گیلان در خصوص فرودگاه و سه شهرک صنعتی را دارد.

فرهادی با تأکید بر اینکه باید موانع تولید و ایجاد اشتغال در منطقه آزاد انزلی برطرف شود، اظهار داشت: بخش اعظمی از سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی توسط غیربومی‌ها صورت گرفته است ولی ۹۹ درصد شاغلان در مشاغل ایجاد شده را افراد بومی تشکیل می‌دهند.

وی اصحاب رسانه گیلان را اتاق فکر مدیران منطقه آزاد انزلی دانست و گفت: رسانه‌ها در حوزه امنیت سرمایه‌گذاران و سرریز بخش خصوصی به عنوان یکی از مهمترین عوامل جذب سرمایه‌گذار نقش بی‌بدیلی دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: امنیت و آرامش باید در همه حوزه‌ها وجود داشته باشد. اغتشاشات اخیر بخش اعظمی در آن سوی مرزها و با استفاده از اصحاب رسانه مدیریت می‌شد به طوری که ۶۰ هزار دروغ را رسانه‌های معاند منتشر کردند.

وی در پایان با اشاره به ضعف‌های موجود در کشور و در حوزه فرهنگ‌سازی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ‌سازی با کمک اصحاب رسانه عملکرد خوبی نداشتیم زیرا اگر اقدامات خوبی در این حوزه انجام می‌گرفت اکنون با چنین وضعیتی در کشور مواجه نبودیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر