پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللسفر هیئت بزرگ اقتصادی روسیه به تهران حاصل ایجاد پیوندهای اقتصادی ایران...

سفر هیئت بزرگ اقتصادی روسیه به تهران حاصل ایجاد پیوندهای اقتصادی ایران با همسایگان

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه، سفر هیئت بزرگ تجاری روسیه به تهران را محصول شکل‌گیری پیوندهای اقتصادی ایران با همسایگان عنوان کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوشنبه هفته جاری به دعوت اتاق بازرگانی ایران هیئت بزرگ اقتصادی روسیه به سرپرستی سرگی کاترین رئیس اتاق بازرگانی و صنعت فدراسیون روسیه به تهران می‌آید. دیدار با همتایان اقتصادی و شرکت در اجلاس دو جانبه از برنامه‌های سفر این هیئت تجاری خواهد بود. همچنین تعدادی از مهمانان برای آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی و بازدید از برخی شرکت‌های تولیدی از استان‌های تهران، گیلان، مازندران و اصفهان بازدید خواهند کرد.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هیات بلندپایه تجاری روسیه به ایران گفت: سفر هیئت بزرگ اقتصادی روسیه به ایران، محصول شکل‌گیری پیوندهای اقتصادی ایران با همسایگان است که در دولت سیزدهم این روابط انسجام و توسعه بیشتری یافته است.

هادی تیزهوش تابان اضافه کرد: هیئت بزرگ اقتصادی روسیه متشکل از ۱۲۰ فعال اقتصادی و تاجر روسیه است که به ایران سفر می‌کنند. این سفر در راستای توسعه مراودات همه جانبه با کشورهای همسایه، گسترش روابط با فدراسیون روسیه در دستور کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران قرار گرفته است.

به گفته وی، شرایط جدید منطقه‌ای نیز باعث شده تا روسیه برای توسعه روابط اقتصادی با ایران تمایل بیشتری نشان دهد. بدین منظور اتاق بازرگانی روسیه تصمیم گرفته تا یک هیئت بزرگ اقتصادی و تجاری را به ایران بفرستد.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه افزود: با استفاده از ظرفیت تفاهم‌نامه «اتحادیه اقتصادی اوراسیا» و توان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی می‌توان کیفیت و کمیت این همکاری‌ها را ارتقا بخشید. بدون شک توسعه پیوندهای اقتصادی با کشورهای همسایه بهترین روش تقابل با اثرات مخرب فشار تحریم‌ها است و استان‌های مرزی نقش موثری در توسعه روابط با همسایگان دارند.

تیزهوش تابان در رابطه با هدف و مدت حضور هیئت بزرگ اقتصادی روسیه در ایران اظهار داشت: در ترکیب هیئت روسی بیش از ۱۲۰ نفر از تجار و فعالان اقتصادی از مسکو و مناطق مختلف روسیه حضور دارند و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته صبح روز سه‌شنبه هفته جاری به میزبانی اتاق بازرگانی ایران همایش تجاری ایران – روسیه و نشست‌های (بی‌تو بی)، در محل هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش یک روزه مقامات دولتی و فعالان تجاری و اقتصادی ۲ کشور حاضر خواهند بود. اعضای هیئت بزرگ اقتصادی روسیه صبح روز چهارشنبه در چهار گروه به فعالیت خود در ایران ادامه خواهند داد که گروه دوم عازم استان گیلان می‌شوند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اضافه کرد: طبق اعلام طرف روسی، حوزه فعالیت اعضای این هیئت در زمینه‌های حمل‌ونقل، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، داوری بین‌المللی، برگزاری نمایشگاه‌ها، تولید دارو و حوزه‌های دیگری است.

به گفته تیزهوش تابان، ۲۷ آذر ماه سال جاری هم یک هیئت بزرگ تجاری به ریاست غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایرانی با هدف گسترش مبادلات تجاری و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و تولیدی فدراسیون روسیه راهی مسکو می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر