یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشاخص کل بورس دوباره در مسیر سقوط

شاخص کل بورس دوباره در مسیر سقوط

سهامداران بورسی امروز هم شاهد روند نزولی بازار سرمایه بودند و شاخص کل بورس بیش از ۱۰ هزار واحد ریزش داشت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) کاهش ۱۰ هزار و ۹۶۸ واحدی را تجربه کرد و در رقم یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۳۰۱۰ واحد کاهش، کانال ۴۰۰ هزار واحد را از دست داد و در رقم ۳۴۹ هزار و ۸۱۵ واحد قرار گرفت. در این بازار ۳۲۹ هزار معامله انجام پذیرفت که ۳۷ هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال ارزش داشت.

پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

همچون شاخص کل بورسريال، در سوی دیگر بازار سهام شاخص کل فرابورس ۱۰۵ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۸ هزار و ۴۱۹ واحد رسید. در این بازار ۱۸۸ هزار معامله انجام گرفت که ۷۲۸ هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال ارزش داشت.

پلیمر آریاساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پتروشیمی تندگویان، فرابورس ایران، پالایش نفت شیراز و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس داشتند و در مقابل پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر