شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمتراژ، مساحت و ابزار کار، از شروط صدور پروانه های صنفی حذف...

متراژ، مساحت و ابزار کار، از شروط صدور پروانه های صنفی حذف شدند

درگاه ملی مجوزهای کشور طی اطلاعیه‌ای از حذف شروط متراژ، مساحت واحد صنفی و ابزار کار، از شروط صدور پروانه های صنفی خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، درگاه ملی مجوزهای کشور طی اطلاعیه‌ای خطاب به کسبه و علاقه مندان به کسب و کارهای صنفی اعلام کرد: با تصویب شصت و هفتمین جلسه هیات مقررات‌زدایی، شروط متراژ، مساحت واحد صنفی و ابزار کار، از شروط صدور پروانه های صنفی حذف شده است و هیچ کس حق ندارد برای صدور پروانه کسب، چنین شروطی از متقاضی مطالبه کند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: روسای اتحادیه صنفی عنایت داشته باشند، مطالبه شرطی از متقاضیان پروانه صنفی، بیش از آنچه در درگاه ملی مجوزهای کشور (mojavez.ir) قید شده، به حکم ماده هفت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، جرم است و با دستگاه قضایی بابت پیگرد مرتکبین این جرم، هماهنگی لازم به‌عمل‌آمده است.

بر این اساس متقاضیان پروانه های صنفی در صورت مواجهه با مطالبه شرطی مازاد بر آنچه در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir) ثبت‌شده، می‌توانند به‌صورت کاملا غیرحضوری و از تلفن همراه خود در صفحه مربوط به آن مجوز در درگاه ملی مجوزها شکایت خود را ارسال کنند تا پیگیری شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر