جمعه, آذر 11, 1401
8.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلس۶۵ درصد از قوانین حمایت از تولید اجرا نشد

۶۵ درصد از قوانین حمایت از تولید اجرا نشد

بر اساس اعلام رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، طی ۱۰ سال گدشته به دلیل ترک‌فعل دستگاه‌ها، ۶۵ درصد قوانین حمایت از تولید اجرایی نشده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی طاهری امروز در مراسم روز ملی کیفیت ضمن اعلام اجرایی نشدن ۶۵ درصد از قوانین حمایت از تولید، در خصوص کیفیت خودروهای داخلی، گفت: در حوزه خودرو ذی‌نفعان بسیاری داریم و باید از دید ذی‌نفعان متغیرهایی نظیر آلایندگی مورد بررسی قرار گیرد. از سویی دیگر وضعیت امنیت و مصرف سوخت خودروها و همچنین سهامداران که به دنبال سود هستند، از دیگر ذی‌نفعان حوزه خودرو به حساب می‌آیند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه این حوزه ذی‌نفعان مختلفی دارد باید به سمتی برویم که کیفیت، این ذینفعان را اقناع کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اجرای کیفیت در صنعت خودروسازی سطوح مختلفی دارد که از قطعه ساز تا خودروساز را در بر می‌گیرد.

طاهری افزود: در کشور مجموعه قوانین خوبی برای حمایت از تولید داریم اما بعد از گذشت ۱۰ سال، ۶۵ درصد از قوانین حمایت از تولید به دلیل ترک‌فعل دستگاه‌ها اجرا نشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: حرکت به سمت فشرده‌سازی داده‌های استاندارد الزامی است. تبادل داده در ایران با مشکل مواجه است و نیاز داریم این مسئله را در کشور برطرف سازیم.

طاهری تصریح کرد: عموماً مدیران کنترل کیفیت باید گزارش عدم رعایت کیفیت را به سازمان ملی استاندارد بدهند اما ممکن است به دلیل تعارض منافع، روند صحیحی نباشد. بنابراین باید به سمت سامانه‌ای شدن این روند حرکت کنیم.

طاهری در پایان گفت: صندوقی باید ایجاد شود که منابع آن از شرکت‌ها تأمین گردد اما پرداخت به عامل اجرای کنترل کیفیت به دست سازمان ملی استاندارد باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر