چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللاقتصاد جهانی در وضعیت ناامید کننده

اقتصاد جهانی در وضعیت ناامید کننده

صندوق بین‌المللی پول طی هشداری اعلام کرد که اقتصاد جهانی در خطر است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، تریگوی گودموندسون، اقتصاددان دپارتمان تحقیقات صندوق بین‌المللی پول گفت: آخرین پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول (IMF) در رابطه با رشد اقتصاد جهانی به دلیل پیامدهای درگیری در اوکراین و تورم بدبیناته‌تر از گذشته است.

این کارشناس اظهار داشت: آخرین چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول که ماه گذشته منتشر گردید، پیش‌بینی رشد جهانی برای سال آینده را به ۲.۷ درصد کاهش داد (از ۲.۹ درصد در ماه جولای). ما انتظار داریم کشورهایی که بیش از یک سوم تولید جهانی را به خود اختصاص می‌دهند در بخشی از سال جاری یا سال آینده کاهش پیدا کنند.

وی افزود: علاوه بر این، همانطور که ما در آخرین گزارش خود برای گروه ۲۰ بیان کردیم، شاخص‌های اخیر با فرکانس بالا تایید می‌کنند که چشم‌انداز اقتصاد جهانی نسبت به گذشته تیره‌تر است.

گودموندسون گفت: «احتمالاً در بسیاری از کشورها برای کاهش تورم و رفع آسیب‌پذیری بدهی‌ها، انقباض‌های مالی و پولی مستمر لازم است و ما انتظار داریم در ماه‌های آینده در بسیاری از اقتصادهای گروه ۲۰ این مورد بیشتر تشدید شود».

وی اضافه کرد: چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی با ترکیبی از بادهای مخالف نظیر تحولات در اوکراین، افزایش نرخ بهره، اثرات طولانی مدت همه‌گیری کرونا و اختلال در زنجیره تامین مواجه است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر