یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبرگشت بازار سرمایه به مدار صعود

برگشت بازار سرمایه به مدار صعود

پس از دو روز نزولی، امروز بازار سرمایه دوباره به روند صعودی برگشت و همه شاخص‌های بورسی سبزپوش شدند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس ۲۲۸۱ واحد افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۰۰۳ واحد صعود را ثبت کرد و در رقم ۳۹۹ هزار و ۸۱۹ واحد قرار گرفت. در این بازار ۲۹۵ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

ایران خودرو، فجر انرژی خلیج فارس، سرمایه گذاری غدیر، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس داشتند.

در سوی دیگر بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس افزایش ۱۲ واحدی را تجربه کرد و در رقم ۱۸ هزار و ۴۳۱ واحد ایستاد. در این بازار ۲۳۸ هزار معامله به ارزش ۸۹ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال صورت گرفت.

پتروشیمی تندگویان، صنایع پتروشیمی تخت جمشید، پتروشیمی زاگرس و سرمایه گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پویا زرکان آق دره و بیمه اتکای ایرانیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر