جمعه, آذر 4, 1401
15.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتاعلام شرایط لازم برای بهره مندی کسب و کارهای اینترنتی از طرح...

اعلام شرایط لازم برای بهره مندی کسب و کارهای اینترنتی از طرح حمایت

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضوابط شناسایی سکوهای مشمول طرح حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال و شرایط بهره‌مندی از حمایت‌های آن را در فراخوانی منتشر کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، مطابق این فراخوان سه دسته شاخص اصلی شامل شاخص‌های پذیرش عمومی سکو برای کاربران، شاخص‌های پذیرش عمومی سکو برای کسب و کارهای اینترنتی و شاخص‌های مرتبط با قابلیت‌های نرم افزاری و فنی، برای شناسایی سکوهای مشمول طرح حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است.

سکوهای متقاضی می‌توانند با مراجعه به پرتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس ict.gov.ir به اسناد فراخوان یاد شده دسترسی یابند و پس از خود ارزیابی، نسبت به ارسال اسناد و مدارک مثبته به آدرس پست الکترونیک platform@ict.gov.ir اقدام کنند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر اساس اسناد فراخوان یاد شده سکوهایی که با ارایه اسناد مثبته بیش از ۶۵ درصد امتیازات ارزیابی را کسب کنند، مشمول حمایت‌های آئین نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای دیجیتال مصوب کارگروه اقتصاد دیجیتال خواهند شد. همچنین سکوهایی که موفق شوند بین ۵۰ تا ۶۵ درصد امتیازات ارزیابی را به دست آورند نیز مطابق آئین نامه‌های مربوطه امکان بهره مندی از برخی از حمایت‌های طرح را خواهند داشت.

گفتنی است آیین نامه حمایت از کسب و کارهای اینترنتی طی هفته‌های گذشته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید. به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محدودیت‌های ایجاد شده در دو ماه گذشته برای دو پلت‌فرم خارجی که بخشی از کسب و کارهای مردمی روی آن‌ها بود، موجب تسریع در روند این مصوبه شد.

این آیین نامه ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت را شامل می‌شود و خدمات و امتیازات متنوعی را برای سکوهای مشمول و کسب و کارهای اینترنتی احزار هویت شده درنظر گرفته است. به طور مثال در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران، این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه یا تیک ویژه کسب و کار اعطا شود یا برای عموم کاربران امکان اخذ نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم گردد.

اما در این آیین‌نامه حمایت ویژه‌ای برای سکوهای مشمول در نظرگرفته شده است و آن‌ها می‌توانند از مزایای قانونی حضور در پارک‌های علم و فناوری برخوردار شوند. در واقع به منظور حمایت و برخورداری سکوها از مزایای استقرار در پارک‌های علم و فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است شرایط پذیرش و استقرار دفترهای اصلی و شعب پلت‌فرم های مشمول را در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات یا شعب استانی آن فراهم سازد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر