یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشطرح های اقتصادی برای حمایت از تولیدکنندگان

طرح های اقتصادی برای حمایت از تولیدکنندگان

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، با نهایی شدن دو طرح مالیات بر فعالیت‌های سوداگرانه و طرح تأمین مالی تولید، هدایت اعتبارات به سمت فعالیت‌های مولد در کشور و رفع معضل تأمین مالی محقق می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، سید احسان خاندوزی پس از حضور در نشست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس، در خصوص طرح های اقتصادی حمایت از تولیدکنندگان اظهار داشت: دو دستورکار بسیار مهم در حوزه کمک به فعالیت‌های مولد و تولید در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است؛ یکی از این طرح‌ها، طرح مالیات بر فعالیت‌های سوداگرانه و سفته‌بازی است. این طرح موجب می‌شود نقدینگی به جای فعالیت‌های غیرمولد و دلالی وارد فعالیت‌های تولیدی کشور شود که امیدواریم این طرح به زودی در صحن علنی مجلس مورد تصویب قرار گیرد زیرا برای تولیدکنندگان خبر بسیار خوبی خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: دومین طرحی که به رونق فعالیت‌های مولد کمک خواهد کرد، طرح تأمین مالی تولید است که در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید تدوین شده و کلیات آن نیز در صحن علنی مجلس تصویب شد.

وی ادامه داد: مجلس و دولت درباره هر دو طرح مالیات بر فعالیت‌های سوداگرانه و طرح تأمین مالی تولید اتفاق نظر دارند. امیدواریم با تصویب نهایی این دو طرح، دو آرزوی دیرینه تولیدکنندگان و کارشناسان اقتصادی یعنی هدایت اعتبارات به سمت فعالیت‌های مولد در کشور و رفع معضل تأمین مالی تحقق یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: در این طرح موضوعاتی مانند مسئله مربوط به شورای تأمین طرح‌های اقتصادی کشور، کارگروه اعتبارسنجی، کارگروه وثایق و تضامین و صندوق‌های ضمانت و… تعیین تکلیف شده است.

خاندوزی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با تصویب نهایی این دو طرح در صحن مجلس، در سالی که به نام تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده، دو خبر خوب را برای تولیدکنندگان داشته باشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر