جمعه, آذر 4, 1401
15.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیقیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک حکایت از آن دارد که قیمت نفت سنگین ایران در اکتبر، برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در اکتبر به ۹۳ دلار و ۲۱ سنت رسید که در مقایسه با ۹۷ دلار و ۱۸ سنت قیمت سپتامبر، سه دلار و ۹۷ سنت معادل ۴.۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، ۱۰۳ دلار و ۹ سنت بوده که بالاتر از ۶۸ دلار و ۱۷ سنت در مدت مشابه سال میلادی گذشته است.

ارزش سبد نفتی اوپک در اکتبر به میزان یک دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه معادل ۱.۸ درصد نسبت به سپتامبر کاهش یافت و به ۹۳ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید. با این حال، میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، ۱۰۳ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه بوده که ۳۴ دلار و ۸۰ سنت معادل ۵۰.۹ درصد افزایش در مقایسه با میانگین قیمت ۶۸ دلار و ۳۳ سنت در مدت مشابه سال گذشته را ثبت کرده است.

طبق آمار منابع ثانویه، تولید نفت اوپک که متشکل از ۱۳ عضو است، در اکتبر به ۲۹.۴۹ میلیون بشکه در روز رسید که بر مبنای ماه به ماه، ۲۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت. تولید نفت خام در نیجریه و عراق افزایش پیدا کرد اما در عربستان سعودی و آنگولا کاهش داشت. تولید نفت ایران با هزار بشکه در روز کاهش، به ۲.۵۴۸ میلیون بشکه در روز رسید.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر