جمعه, آذر 4, 1401
13.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتایران می تواند هاب منطقه ای برای کالاهای ونزوئلایی شود

ایران می تواند هاب منطقه ای برای کالاهای ونزوئلایی شود

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به امکان برقراری منظم خط دریایی برای انتقال کالا بین ایران و ونزوئلا، گفت: ایران می‌تواند هاب منطقه ای برای کالاهای ونزوئلایی شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهریار افندی‌زاده با اشاره به تاثیر مثبت انتقال تجربیات، تکنولوژی و دانش فنی میان ایران و ونزوئلا اظهار داشت: با توجه به فعالیت‌های ایران در دیپلماسی خارجی و نقش مهم در کریدور شمال – جنوب در زمینه حمل‌ونقل دریایی و انتقال بار و حمل‌ونقل هوایی می‌توان با طرف ونزوئلایی به تفاهمات مهمی رسید.

وی افزود: در زمینه حمل‌ونقل دریایی بین دو کشور بحث انتقال بار و تجاری‌سازی محصولات، اهمیت دارد. باید این نکته مدنظر قرار گیرد که در هر دو طرف ایران و ونزوئلا برنامه‌ریزی برای تبادل بار و کالا وجود داشته باشد.

افندی زاده اضافه کرد: ایران می‌تواند هاب منطقه ای برای کالاهای ونزوئلایی شود. ونزوئلا نیز می‌تواند این نقش را برای کالاهای ایرانی ایفا کند و این موضوع مورد توجه وزیر حمل‌ونقل کشور ونزوئلا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: لازمه راه‌اندازی خط دریایی، پایداری تبادل اقتصادی است و باید به دنبال راهکارهایی برای توجیه خط دریانوردی بود. می‌توان به صورت منظم خط دریایی برای انتقال کالای بین دو کشور و کشورهای دیگر برقرار کرد و همچنین می‌توان در تمام زمینه‌های دریانوردی و حتی ساخت و تعمیر کشتی‌های دو کشور همکاری انجام داد.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: در بخش تبادل بار و کالا باید تناوب کافی برای تبادل وجود داشته باشد چرا که سیستم حمل‌ونقل وابسته به تبادل بار بین دو کشور است.

وی افزود: این موضوع، خروجی کمیته‌های وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی است. اراده ایران و ونزوئلا باید به این سو متمرکز باشد و لازمه آن این است که واردات و صادرات بین دو کشور به توازن برسد و کشتی‌ها در رفت و برگشت بار داشته باشند. تبدیل منطقه به یک هاب حمل‌ونقلی، مزایای اقتصادی زیادی برای هر دو کشور به همراه خواهد آورد.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر ایران تلاش دارد نقش هاب منطقه ای کالا و ترانزیت را ایفا کند. در زمینه هوایی نیز بر افزایش تعداد پروازها بین دو کشور تاکید دارد که مستلزم افزایش مسافر چه به صورت تجاری و بازرگانی و چه به صورت گردشگری است.

افندی‌زاده تأکید کرد: دولت سیزدهم، دیپلماسی اقتصادی خارجی خود را در تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و ترانزیت بین ایران و سایر کشورها هدف‌گذاری کرده است. دولت آمادگی کامل جهت همکاری با کشورها و فعالان اقتصادی آن‌ها در همه زمینه‌های حمل‌ونقلی و ترانزیت را دارد. فعالان اقتصادی می‌توانند از شرایط ایجاد شده در جهت افزایش تبادلات تجاری بین کشورها استفاده بهینه را ببرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا مقرر شد در دو بخش هوایی و دریایی نقشه راه جزئیات تفاهم‌نامه توسط کارگروه‌های تخصصی کمیسیون مشترک در کمیته حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد گردد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر