شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشنامه نگاری اتاق بازرگانی با رییس جمهور در خصوص محدودیت های اینترنت

نامه نگاری اتاق بازرگانی با رییس جمهور در خصوص محدودیت های اینترنت

در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام شد که بخش خصوصی با رییس جمهور درباره خطرات اقتصادی محدودیت های اینترنت نامه نگاری انجام داده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، اتاق بازرگانی تهران در رابطه با محدودیت های اینترنتی و خطرات اقتصادی ناشی از آن با رئیس جمهور نامه نگاری کرده است. در ابتدای جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، شهاب جوانمردی – نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران – با اشاره به تحدید شبکه اینترنت در کشور طی دست‌کم دو ماه اخیر و آسیب وارد شده از آن به کسب‌وکارهای فعال روی شبکه‌های اجتماعی، به گوشه‌هایی از سخنان و تحلیل‌های اخیر مقاماتی از دولت درباره وضعیت پیش‌آمده برای کسب و کارهای این بخش اشاره کرد و هشدار داد که اقتصاد نوپای دیجیتال در ایران با تهدید مواجه است.

وی افزود: برخی مسئولان در واکنش به محدودیت های اینترنت در کشور طی دو ماه گذشته، عنوان کرده‌اند که اینترنت در ایران فیلتر نشده است یا اینکه کسب و کارهای اندکی بر بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال بوده که بخش بسیار کوچکی از اقتصاد را نمایندگی می‌کنند. این اظهارات با واقعیت‌ها مغایر است و تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور، آسیب جدی دیده‌اند. مسئولان و تصمیم‌گیران در دولت و حاکمیت، از این واقعیت غافل نشوند که پیامد رخ داده این روزها برای اقتصاد دیجیتال و نوآوری کشور اتفاق‌های ناگوارتری را در درازمدت نشانه رفته و فعالان این عرصه را بسیار نگران کرده‌ است.

جوانمردی ادامه داد: رشد اقتصاد دیجیتال طی سال‌های اخیر در کشور، جوان‌ها را به ماندن و ساختن کشور امیدوار کرده‌ است. در حال حاضر شبکه بزرگی از جوانان و متخصصان فناوری از ایران در جهان گسترده شده که فرصتی بکر را برای ایران فراهم کرده است تا با کمک آنان کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال جهش و گام بلندی در سطح بین‌المللی بردارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه، اظهار داشت: ایران برای حضور در تمدن جهانی، نیاز به کریدورسازی دارد. پس این درخواست را از دولتمردان داریم که تصمیمات و سیاست‌هایی را اتخاذ نکنند که این بدنه نحیف اما در حال رشد اقتصاد دیجیتال در کشور از بین برود که در این صورت بازسازی آن در کوتاه‌مدت و میان‌مدت نیز غیرممکن خواهد بود.

جوانمردی، مزیت اقتصادی کشور طی دهه آینده را اقتصاد دیجیتال و نوآوری عنوان کرد و یادآور شد: با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و محدودیت های اینترنت در کشور، شانس ورود کنشگران اقتصاد دیجیتال به بازی‌های بزرگ بین‌المللی را از دست خواهیم داد.

در ادامه مسعود خوانساری – رییس اتاق بازرگانی تهران – از نامه نگاری با رئیس جمهوری درباره محدودیت های اینترنت خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته که محدودیت های اینترنتی ایجاد شده ما در اتاق تهران گزارش‌های مختلفی تهیه کردیم که برای ریاست محترم جمهور و وزارتخانه‌های مرتبط فرستادیم. آقای رئیس‌جمهور نامه‌ای را که از طرف اتاق ارسال کردیم و پیوستی درباره اثرات محدودیت های اینترنتی داشت، به شورای امنیت ملی ارجاع داده‌اند و قرار است در جلسه شورا بررسی شود.

خوانساری در پایان خاطرنشان کرد: ما در این نامه کاملاً توضیح داده‌ایم که محدودیت های اینترنتی چه اثرات مخربی داشته است. علاوه بر این معاونت اقتصادی معاونت اول رئیس‌جمهور هم جلسه‌ای تشکیل دادند که جمعی از اعضای هیات نمایندگان هم حضور داشتند؛ در آن جلسه مفصل مباحث مطرح شد و جمع‌بندی خوبی صورت پذیرفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر