شنبه, آذر 5, 1401
20.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهعملکرد بانک مسکن در خصوص تعهدات نهضت ملی مسکن

عملکرد بانک مسکن در خصوص تعهدات نهضت ملی مسکن

بر اساس اعلام سرپرست بانک مسکن، این بانک  به ۵۸ درصد تعهدات نهضت ملی مسکن عمل کرده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی عسکری ضمن اشاره به عملکرد بانک مسکن درباره تعهدات نهضت ملی مسکن، اظهار داشت:  تا 18 آبان‌ماه سال جاری در بانک مسکن کار قرارداد 14 هزار و 906 پروژه به اتمام رسیده است. تا تاریخ مذکور کار امضای قرارداد 176 هزار و 466 واحد مسکونی از سوی بانک مسکن انجام و بانک متعهد شده که نزدیک به 60 همت (60 هزار میلیارد تومان) برای تامین مالی این طرح در سال اول بپردازد.

وی ادامه داد: بانک مسکن تاکنون بیش از 36 هزار میلیارد تومان به متقاضیان ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن پرداخت کرده است. بر همین اساس بانک به 58 درصد تعهدات خود به طور قطعی در سال اول اجرای این طرح عمل کرده است. این میزان شامل پرداخت تسهیلات به خودمالکان و انبوه‌سازان مسکن در راستای اجرای طرح جهش تولید مسکن می‌شود.

سرپرست بانک مسکن یادآور شد: مسئله مسکن با توجه به اینکه درصد بالایی از هزینه‌های سبد خانوارها را به خود اختصاص می‌دهد، بسیار مهم و حیاتی است. بانک مسکن ضمن اینکه بخش مهمی از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص داده است، سعی کرده با امتیازاتی که در حوزه تسهیلات اعطایی خود برای ساخت مسکن با فناوری‌های روز قائل شده، در ساخت مسکن مقاوم و مناسب برای اقشار مختلف مردم تاثیرگذار ظاهر شود.

وی اضافه کرد: همچنین بانک مسکن با اشراف به تاثیرگذاری موضوع تامین مالی در تسریع ساخت مسکن، سعی کرده است با تامین مالی سریع طرح نهضت ملی مسکن و پرداخت تعهدات خود در سرعت بخشی به ساخت مسکن ذیل قانون جهش تولید مسکن اقدام کند.

علی عسکری در پایان با اشاره به تاثیرگذاری رونق بخش ساخت و ساز مسکن در نرخ رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی، خاطرنشان کرد: تولید مسکن به طور مستقیم زمینه‌ساز فعالیت دست کم 400 بخش صنعتی و تولیدی است. بنابراین ضمن اینکه بازار تولید مسکن یک زنجیره وسیعی را تشکیل می‌دهد باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر