یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیآخرین آمار از صدور مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی...

آخرین آمار از صدور مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط وزارت اقتصاد، تاکنون ۴۲۶ هزار و ۶۳۷ درخواست اخذ مجوز برای ۲۲ دستگاه اصلی در درگاه ملی مجوزها به ثبت رسید است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، آخرین اطلاعات دریافتی در خصوص صدور مجوز کسب و کار از درگاه ملی مجوزهای کشور نشان می‌دهد که در فاصله زمانی ۶ فروردین ماه امسال تا ۲۲ آبان ماه، ۴۲۶ هزار و ۶۳۷ درخواست اخذ مجوز توسط دستگاه‌های اصلی در درگاه ملی مجوزها ثبت و برای ۲۹ درصد آن‌ها مجوز صادر گردیده است.

همچنین حدود ۲۷ درصد درخواست‌ها به تعداد ۱۱۴ هزار و ۱۹۵ مجوز رد شده‌اند. متقاضیان ۱۵ هزار و ۱۶۸ مجوز کسب و کار، انصراف داده‌اند. همچنین ۴ هزار و ۵۷۷ مجوز در صف صدور هستند و ۱۷۳ هزار و ۲۰۴ مجوز در مرحله بررسی قرار دارند. ۳۴.۲ درصد درخواست‌های مجوز کسب و کار نیز در مرحله بررسی مواجه با تأخیر قرار دارند.

درگاه ملی مجوزها

۴ دستگاه با عملکرد صفر

از بین ۲۲ دستگاه اصلی، وزارت ارشاد با ۲ هزار و ۷۶۲ درخواست، صندوق نوآوری ریاست جمهوری با ۱۲ درخواست، معاونت علمی ریاست جمهوری با ۲۶ درخواست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هزار و ۱۶ درخواست، با وجود اتصال به درگاه ملی مجوزها، تاکنون هیچ صدور مجوز کسب و کاری را برای متقاضیان نداشته‌اند.

همچنین وزارت تعاون (مشاغل خانگی) با ۲۰۲ هزار و ۵۵۶ درخواست، وزارت جهاد کشاورزی با ۵۸ هزار و ۲۹۳ درخواست مجوز و وزارت صنعت، معدن و تجارت با ۳۴ هزار و ۱۴۲ درخواست مجوز، دستگاه‌های اصلی با بیشترین درخواست برای صدور مجوز کسب و کار بوده‌اند.

بیشترین درخواست صدور مجوز کسب و کار مربوط به وزارت تعاون و مشاغل خانگی است که در سال جاری تا ۲۲ آبان ماه، ۲۰۲ هزار و ۵۵۶ درخواست صدور مجوز داشته است و ۷۱ هزار و ۵۸ مجوز معادل ۳۵ درصد درخواست‌ها را صادر کرده است. اما در عین حال بیشترین تعداد تاخیر در بررسی را نیز با ۶۳ هزار و ۹۶۳ مورد داشته است.

در بین دستگاه‌های اصلی، وزارت راه و شهرسازی با صدور مجوز کسب و کار برای بیش از ۳۸ درصد درخواست‌ها، بیشترین همکاری را در صدور مجوزهای کسب و کار ارائه داده است. پس از آن، وزارت میراث فرهنگی با صدور مجوز برای بیش از ۳۷ درصد درخواست‌ها در رتبه دوم همکاری در صدور مجوز کسب و کار قرار دارد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه، وزارتخانه‌های کشور، دفاع و واجا، کانون کارشناسان رسمی و کانون وکلای دادگستری، دستگاه‌های جامانده یا قطع برای صدور مجوزهای کسب و کار بوده‌اند.

سازمان اداری استخدامی، وزارت خارجه، سازمان نظام روانشناسی و فراجا نیز دستگاه‌هایی هستند که مجوز صادر می‌کنند اما هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده‌اند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر