شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشتصویب آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور

تصویب آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور

سخنگوی دولت اعلام کرد: آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور در جلسه هیات وزیران تصویب شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیات وزیران ضمن اشاره به تصویب آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، گفت: در جلسه امروز عضویت وزیر اقتصاد به عنوان یکی از نمایندگان هیات وزیران در شورای عالی کار مورد موافقت قرار گرفت. مقرر شد آقای خاندوزی جایگزین آقای دوستعلی در این سمت، باشند.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین آیین‌نامه اجرایی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور با تشکیل کارگروهی که دبیرخانه‌اش بانک مرکزی است جهت مدیریت مناسب‌تر در این جهت، تصویب گردید و امیدواریم موثرتر از گذشته در مدیریت بازار ارز عمل کند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در راستای حمایت از صادرات محصولات تولیدی کشور به ویژه در بخش خصوصی و غیردولتی، آیین‌نامه‌ای در جهت ارتقای مشارکت فعالان اقتصادی در زنجیره تولید بین‌المللی مورد تصویب قرار گرفت. مطابق این آیین نامه، تولیدکنندگانی که محصولات داخلی را با استاندارد‌های روز جهانی تولید می‌کنند وزارت صنعت و برخی دستگاه‌های دیگر مکلف به حمایت موثر از این محصولات و در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای آنان شدند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور حمایت و تسهیل سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان در راستای شعار سال، آیین‌نامه دیگری تصویب گردید تا هم سرمایه‌گذاری و هم صادرات را برای شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان تسهیل و تقویت کند.

وی در ادامه اظهار داشت: به منظور ارتقای بهره‌برداری از ظرفیت‌های اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در تولید این اقلام راهبردی به ویژه از مسیر شرکت های دانش بنیان امتیازات ویژه‌ای برای اعضای هیات علمی که در این راستا حرکت می‌کنند در نظر گرفته شد.

بهادری جهرمی در پایان تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این آیین‌نامه، برنامه اجرایی برای ارتقای بهره‌وری، مدیریت و کاهش ارزبری و توسعه صادرات کشور در حوزه تخصصی خود را به تصویب شورای مربوطه برسانند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر