شنبه, آذر 5, 1401
20.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللرکوردشکنی دوباره تورم در فرانسه

رکوردشکنی دوباره تورم در فرانسه

داده‌های موسسه ملی آمار و تحقیقات اقتصادی فرانسه (اینسِی) حکایت از آن دارد که تورم در فرانسه طی ماه اکتبر به بالاترین رقم خود رسیده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، داده‌های موسسه ملی آمار و تحقیقات اقتصادی فرانسه (اینسِی) روز سه‌شنبه نشان داد که تورم در فرانسه رکورد جدیدی بر جای گذاشت و طی ماه اکتبر به بالاترین رقم خود رسید.

طبق این گزارش، رشد قیمت سالانه هماهنگ شده توسط اتحادیه اروپا در این کشور به 7.1 درصد رسید که از بالاترین رقم خود در سپتامبر یعنی 6.2 درصد، جهش یافت.

در عین حال، شاخص ملی قیمت مصرف‌کننده در فرانسه تا حدودی پایین‌تر بود، اما همچنان نسبت به سال قبل افزایش را نشان می‌دهد و از 5.6 درصد در ماه قبل به 6.2 درصد رسید. به طور کلی، قیمت‌ها نسبت به ماه قبل 1 درصد افزایش پیدا کردند.

گزارش مؤسسه ملی آمار و تحقیقات اقتصادی فرانسه همچنین گویای این است که تورم در فرانسه عمدتاً ناشی از افزایش هزینه‌های انرژی و مواد غذایی بوده که به ترتیب 19.1 درصد و 12.0 درصد در سال افزایش یافته است. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که هزینه خدمات اندکی با کاهش همراه بوده است.

برونو لومر وزیر دارایی فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که اولویت اصلی اقتصادی این کشور کاهش قیمت انرژی و تورم مارپیچ خواهد بود.

فرانسوا ویلروی دوگالو، رئیس بانک مرکزی فرانسه هفته گذشته پیش بینی کرد که اقتصاد این کشور فرود سختی نخواهد داشت، اگرچه احتمال یک “رکود محدود و موقت” وجود دارد.

ویلروی گفت: اقتصاد فرانسه “کمی بهتر از حد انتظار مقاومت می‌کند” و احتمالاً در سه ماهه پایانی سال جاری با سرعتی ناچیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر