شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتضربه مهلک به باندهای قاچاق پوشاک

ضربه مهلک به باندهای قاچاق پوشاک

مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: به زودی ضربه مهلکی به سرشبکه باندهای قاچاق پوشاک در کشور خواهیم زد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، «یاسر سوادکوهی» مدیرکل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص مقابله با باندهای قاچاق پوشاک اظهار داشت: کالاهایی از طریق مسافری اعم از مرز هوایی و زمینی وارد کشور می‌شوند که بدون شک سرشبکه‌های این کالاها مورد رصد قرار می‌گیرند.

وی افزود: سر شبکه باندهای قاچاق پوشاک به کشور از طریق قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال شناسایی است و به زودی ضربه مهلکی به این باندهای مسافری و روزانه وارد خواهد آمد.

مدیرکل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: موضوع اعلام آمار قاچاق در کشور طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها از طریق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت خواهد گرفت.

روش‌های مختلف قاچاق کالا

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برآورد حجم آمار قاچاق روش‌های مختلفی دارد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از روش عرضه و تقاضا استفاده می‌کند. رقم برآورد حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۶ به میزان ۲.۵ میلیارد دلار، سال ۹۷ به میزان ۱.۸ میلیارد دلار، سال ۹۸ به میزان ۶۷۲ میلیون دلار و سال ۹۹ به میزان ۱.۱ میلیارد دلار بود.

وی یادآور شد: آخرین برآورد حجم قاچاق توسط باندهای قاچاق پوشاک در کشور، طی سال ۹۹ صورت گرفته است. متأسفانه حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۹ نسبت به ۹۸ بر مدار افزایشی بوده است.

مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در سال ۹۸ حجم قاچاق پوشاک در کشور کاهش یافت، گفت: عمده قاچاق پوشاک به کشور از طریق مسافری و پروازهای هوایی توسط باندهای قاچاق پوشاک صورت می‌گرفت و مهمترین مبدا ورود کالای پوشاک قاچاق به ایران کشور ترکیه بود. خیلی از پروازها در کشور به دلیل وقوع بیماری کرونا لغو شد. کاهش تعداد پروازها و همینطور انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خوشبختانه دستاوردهای خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق پوشاک در مملکت به همراه داشت.

سوادکوهی تصریح کرد: مبارزه با قاچاق پوشاک فقط در سطح عرضه نیست چراکه به طور کلی در حوزه پوشاک پنج مرحله یعنی در مبادی ورودی، مسیر حمل و نقل، محل دپو و انبارش، فضای مجازی و سطح عرضه نیز طرح به اجرا درمی‌آید.

وی در پایان گفت: اجرای طرح‌های مختلف در حوزه پوشاک همچنان به قوت خود باقیست و با قاچاقچیان و متخلفان در این عرصه به شدت برخورد صورت خواهد گرفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر