شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهمیزان مانده کل سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر

میزان مانده کل سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر

در مقایسه میزان مانده کل سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۳۲.۸ و ۳۲.۹ درصدی هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، طبق گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات بانکی به تفکیک استان در پایان مهر ماه سال جاری، مانده کل سپرده‌ها به رقم ۶۴۲۶.۵ هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۳۲.۸ و ۱۶.۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین بالاترین مبلغ سپرده‌ها به استان تهران با مانده ۳۴۱۳.۳ هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۷.۸ هزار میلیارد تومان تعلق دارد.

علاوه براین، مانده کل تسهیلات بانکی در این زمان ۴۷۱۴.۳ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته  ۳۲.۹ و ۱۳.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، بیشترین مبلغ تسهیلات بانکی نیز متعلق به استان تهران با مانده ۲۸۰۵.۷ هزار میلیارد تومان است و کمترین مبلغ به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۷.۹ هزار میلیارد تومان اختصاص دارد.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۷ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۰.۳ درصد افزایش و در مقایسه با پایان سال گذشته ۱.۵ واحد درصد کاهش داشته است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۰.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۳.۲ درصد است.

در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات بانکی و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آن‌ها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران صورت می‌پذیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر