سه شنبه, آذر 1, 1401
17.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللاقتصاد انگلیس وارد رکود شد

اقتصاد انگلیس وارد رکود شد

وزیر دارایی انگلیس با رونمایی از یک طرح جدید برای مقابله با طوفان اقتصادی، اعلام کرد که اقتصاد انگلیس رسماً در رکود قرار گرفته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، جرمی هانت، وزیر دارایی انگلیس روز پنجشنبه با رونمایی از یک طرح جدید برای مقابله با “طوفان” اقتصادی گفت که اقتصاد انگلیس اکنون رسماً وارد رکود شده است.

رکود به کاهش فعالیت های اقتصادی گفته می‌شود که در آن تولید ناخالص داخلی یک کشور برای دو فصل متوالی کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، بودجه ملی معمولاً درآمد کمتری از مالیات دریافت می‌کند زیرا کسب‌وکارها درآمد کمتری کسب می‌کنند، دستمزدها کاهش و بیکاری افزایش می‌یابد.

هانت در “بیانیه پاییزی” خود در نشست پارلمان انگیلس در روز پنجشنبه مجموعه ای از “تصمیمات دشوار” که شامل حدود 30 میلیارد پوند (35 میلیارد دلار) کاهش هزینه و 25 میلیارد پوند (29 میلیارد دلار) افزایش مالیات می‌شود را اعلام کرد.

توقف شش ساله آستانه مالیات بر درآمد و کاهش بالاترین نرخ مالیات بر درآمد به میزان 125000 پوند (147000 دلار) نیز از جمله اقدامات وی بوده است.

به گفته هانت، صنعت انرژی انگلیس به عنوان بخشی از برنامه بودجه جدید وی با افزایش مالیات بر درآمد مواجه است به طوری که مالیات این بخش از 25 درصد به 35 درصد رسیده است.

اقدامات مالی وی برای نجات اقتصاد انگلیس همچنین شامل افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگی، مزایا و اعتبارات مالیاتی دولتی و همچنین افزایش حداقل دستمزد از 9.50 پوند (11.21 دلار) در ساعت برای افراد 23 ساله و بالاتر می‌شود.

هانت به نمایندگان مجلس گفت: دفتر مسئولیت بودجه انگلیس (OBR) این گونه ارزیابی کرده است که بریتانیا، مانند سایر کشورها، اکنون در رکود به سر می‌برد. این (سازمان) می‌گوید قیمت‌های انرژی بالاتر بیش‌ترین علت بازنگری نزولی در رشد کلی از ماه مارس است.

هانت در ادامه افزود: دفتر مسئولیت بودجه تأیید می کند که به دلیل برنامه‌های ما، رکود اقتصاد انگلیس سطحی تر شده و تورم کاهش یافته است. بیکاری نیز کم شده است و در نتیجه تصمیمات امروز ما، از حدود 70000 شغل محافظت شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر