یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورستصویب کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام

تصویب کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام

پس از ارائه بسته ۱۰ بندی حمایتی از بورس و رهایی گام به گام صنایع از قیمت گذاری دستوری، اقدامات دولت برای بازگشت اعتماد به بازار سهام با تصویب کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام ادامه یافت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و با پیگیری سازمان بورس و به منظور حمایت از سهامداران، کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام مورد تصویب قرار گرفت.

پس از آغاز حمایت‌های جدی دولت از بازار سهام و احیای روند معاملات از سه هفته گذشته و بهبود شرایط بازار، اقدامات دولت ادامه دارد تا به فعالان بازار سرمایه اثبات شود که این بازار در اولویت برنامه‌های اجرایی دولت است.

از این رو در ادامه حذف قیمت گذاری دستوری در صنایع مختلف، دوشنبه این هفته یک اتفاق مهم و بزرگ برای صنعت خودروی کشور رخ داد و آن، عرضه خودروی پرتیراژ پژو ۲۰۷ ایران خودرو برای نخستین بار در بورس کالا است تا پس از رهایی خودروهای کم تیراژ و غیرعمومی‌تر برای مردم، حذف قیمت گذاری دستوری و اعتماد به سازوکار بازار به خودورهای پرتیراژ برسد.

این اقدام چند سیگنال مثبت را با خود به همراه خواهد داشت. نخست اینکه عزم دولت برای کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری جدی است. دوم، حمایت واقعی از خودروسازان و بازگشت سود حاصل از تولید به چرخه تولید است. سوم، تنها نگذاشتن سهامداران است تا آن‌ها گروه به گروه با مشاهده اقدامات عملیاتی دولت و برداشتن موانع ایجاد شده در مقابل کسب و کارها، به بازار سهام دلگرم باشند.

از سوی دیگر، طبق رایزنی های صورت گرفته و برنامه ریزی جدی سازمان بورس در خصوص بندهای اثرگذار بودجه سال آینده بر شرکت های بورسی، دولت و مجلس طبق هفته‌های گذشته از عدم تصویب هر بند ضدبورسی در بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داده‌اند تا یکی دیگر از ریسک‌های بزرگ بازار سهام کنار رود.

کارشناس معتقدند، کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام که در جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب رسیده است، بدون شک خبری مثبت و محرک برای ورود نقدینگی جدید به بازار است و به زودی ارزش این اقدام یعنی کاهش هزینه مبادلات در بازار سهام را در روند معاملات مشاهده خواهیم کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر