یکشنبه, آذر 6, 1401
12.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیتعیین عوارض صادراتی غیرکارشناسی مانع صادرات می‌شود

تعیین عوارض صادراتی غیرکارشناسی مانع صادرات می‌شود

به اعتقاد نایب رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، وضع عوارض صادراتی خصوصاً عوارض یک شبه و غیرکارشناسی جلوی صادرات را می‌گیرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، صدرالدین نیاورانی اظهار داشت: به طور کل با وضع عوارض صادراتی مخالف هستیم. عوارض جلوی صادرات را می‌گیرد مخصوصاً اگر این عوارض یک شبه یا غیرکارشناسی باشد.

وی افزود: وقتی بر روی صادرات محصولی ۱۰۰ درصد عوارض وضع شود، سوال این است که کدام صادر کننده ۱۰۰ درصد بر روی محصولش سود می‌برد که بتواند با این عوارض صادراتی کالا را صادر کند؟ قطعا این اقدام جلوی صادرات را می‌گیرد و مقابله با قانون است.

نایب رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: این عوارض صادراتی از یکی دو روز پیش اعمال شده است و بر اساس بخشنامه احتمالاً تا آخر آبان ماه نیز ادامه دارد، امیدواریم که دیگر تمدید نشود.

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا وضع عوارض صادراتی بالا بر روی محصولات کشاورزی به خصوص صیفی‌جات جلوگیری از صادرات آب مجازی نیست، گفت: تعیین این عوارض به دلیل تنظیم بازار داخلی صورت گرفته و ارتباطی به آب مجازی ندارد.

بر اساس این گزارش، در روزهای قبل مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی جزییات عوارض صادراتی برخی محصولات را اعلام کرد که براساس آن برای صادرات گوجه فرنگی غیرگلخانه ۱۰۰درصد قیمت پایه،  برای صادرات سیب زمینی ۷۰ درصد قیمت پایه و برای صادرات پیاز نیز ۱۲۰ درصد از قیمت پایه صادراتی عوارض در نظر گرفته شده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر