یکشنبه, آذر 13, 1401
5.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشاخص کل بورس ۲۰ هزار واحد کاهش یافت

شاخص کل بورس ۲۰ هزار واحد کاهش یافت

بازار سرمایه اولین روز هفته را نزولی سپری کرد. در نخستین روز معاملاتی هفته سهامداران بازار سهام شاهد کاهش بیش از ۲۰ هزار واحدی شاخص کل بورس بودند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز ۲۰ هزار و ۴۲۰ واحد کاهش یافت و به رقم یک میلیون و ۳۹۳ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز کاهش ۳۵۰۹ واحدی را رقم زد و در ۳۹۷ هزار و ۹۵۷ واحد قرار گرفت. در این بازار ۳۳۵ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۱۲۷ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی پردیس و سرمایه گذاری تامین اجتماعی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس داشتند.

در کنار شاخص کل بورس، شاهد ریزش شاخص کل فرابورس هم بودیم که با ۱۳۳ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۳۴۵ واحد ایستاد. در این بازار ۱۸۶ هزار معامله انجام گرفت که ۷۰ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال ارزش داشت.

پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی زاگرس، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، صنعتی مینو، پتروشیمی تندگویان و پویا زرکان آق دره نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر