چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشآغاز به کار طرح ملی جهاد کالا

آغاز به کار طرح ملی جهاد کالا

طرح ملی جهاد کالا با هدف حمایت از کالای ایرانی با حضور مسوولان وزارت صمت، اتاق اصناف ایران و اتاق اصناف تهران به‌طور رسمی افتتاح گردید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «مهدی کریمی» رئیس شورای جهاد کالا در همین زمینه با اشاره به اهداف طرح ملی جهاد کالا، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، تسهیل در فرایند خرید لوازم خانگی ایرانی با قیمت مناسب و شرایط اقساط مناسب بود.

وی ادامه داد: در طرح ملی جهاد کالا، حذف واسطه‌ها و واریز مستقیم منابع مالی به حساب تولیدکننده لوازم خانگی ایرانی اولویت مجموعه جهاد کالا بوده تا به این واسطه، مصرف کننده نهایی با کمترین هزینه بتواند کالای مورد نیاز خود را خریداری کند.

کریمی افزود: در این طرح دولت و همچنین بانک‌ها همراهی لازم را داشته‌اند و به‌زودی در همه ۳۲ استان کشور این طرح به اجرا درمی‌آید.

وی گفت: طرح ملی جهاد کالا در ابتدای راه قرار دارد و تا این لحظه نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق بانک‌های مختلف تامین منابع شده است و به همت مجموعه جهاد کالا قصد داریم در سال ۱۴۰۲ میزان منابع را به 100 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی در پایان تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های مجموعه جهاد کالا، طرح ضمانت کالای ایرانی است که در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود. باید مصرف کننده کالای ایرانی با خیال آسوده کالای تولید داخل را خریداری کند. بر همین اساس طرح ضمانت کالای ایرانی را در دستور کار خود گذاشته‌ایم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر