پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهاعلام جزئیات تسهیلات خرید لوازم خانگی مخصوص زوج‌های جوان

اعلام جزئیات تسهیلات خرید لوازم خانگی مخصوص زوج‌های جوان

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور کارت‌های اعتباری ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی ایرانی خبر داد و جزئیات تسهیلات خرید لوازم خانگی را تشریح کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، تابستان سال جاری خبر اعطای تسهیلات ۵٠ میلیون تومانی به خبرنگاران، بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین وزارت صمت، بانک‌ها و تولیدکنندگان، اعلام گردید. پس از آن قرار شد که این وام به زوج‌های جوان تحت عنوان تسهیلات خرید لوازم خانگی برای خرید جهیزیه اعطا شود.

حال این مهم قرار است که انجام گیرد؛ در رابطه با جزئیات این طرح و اعطای تسهیلات خرید لوازم خانگی، امید قالیباف- سخنگوی وزارت صمت گفت: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شده تا سقف 22 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعتباری جهت خرید لوازم خانگی ایرانی به متقاضیان داده شود. این تسهیلات در قالب کارت‌های اعتباری با سه سقف 30 میلیون تومان،50 میلیون تومان و 100 میلیون تومان توسط پنج بانک صادر می‌شود و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: متقاضیان تسهیلات خرید لوازم خانگی می‌توانند برای خرید به نمایشگاه (نمایشگاه دائمی لوازم خانگی که برپاست) یا مراکز عرضه محصولات ایرانی مراجعه و نسبت به خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: متقاضیان با مراجعه به سامانه جهاد کالا به آدرس اینترنتی  jahadkala.ir می‌توانند با انتخاب گزینه «ثبت طرح ملی» درخواست خود را ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از تکمیل مراحل ثبت درخواست، پنج بانک ارائه کننده تسهیلات خرید لوازم خانگی، برای پرداخت کارت اعتباری به متقاضی معرفی می‌شوند. ثبت‌نام کنندگان می‌توانند با مراجعه به هر یک از این بانک‌ها مدارک لازم را بارگزاری کنند.

قالیباف تأکید کرد: صدور کارت‌ها با توجه به اعتبارسنجی مشتریان توسط سیستم بانکی انجام می‌پذیرد و در نهایت کارت اعتباری به ادرس متقاضی پست خواهد شد. متقاضیان خواستار دریافت کارت اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی، در گام نخست زوج‌های جوان هستند و سپس به تناسب ارزیابی تقاضا، افراد دیگر می‌توانند برای دریافت این کارت‌های اعتباری اقدام کنند. در گام نخست این کارت‌ها برای 250 هزار نفر درنظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: سود تسهیلات خرید لوازم خانگی، همانند تسهیلات ویژه خبرنگاران، 18 درصد و با بازپرداخت سه ساله تعیین شده است.

مشاور وزیر صمت در پایان افزود: قیمت کالاهای خریداری شده در قالب این کارت‌ها، پنج درصد زیر قیمت بازار خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر