یکشنبه, آذر 13, 1401
5.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشافزایش قیمت مواد شوینده در راه است؟

افزایش قیمت مواد شوینده در راه است؟

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفت که در سال جاری در یک مقطع قیمت مواد شوینده ۲۵ درصد افزایش یافت، اما تولیدکنندگان در حال رایزنی برای افزایش قیمت مجدد هستند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بختیار علم بیگی از مذاکره برای افزایش قیمت مواد شوینده خبر داد و اظهار داشت: رایزنی‌ها تا این لحظه نتیجه نداده است. با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در سال جاری، تولیدکنندگان درخواست افزایش ۴۵ درصدی قیمت شوینده‌ها را داشتند، اما در سال جاری یک بار با ۲۵ درصد آن موافقت گردید.

وی افزود: هنوز مجوز افزایش باقیمانده درخواست تولیدکنندگان داده نشده است. فعلا از شرکت‌ها خواهش کردیم با همین شرایط به تولید ادامه دهند تا همزمان رایزنی‌ها برای تغییر قیمت مواد شوینده انجام گیرد.

گفتنی است که رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران اردیبهشت ماه امسال از رایزنی برای افزایش قیمت‌ها، بعد از ماه رمضان خبر داده بود که به نظر می‌رسد در نهایت با بخشی از آن موافقت شد. او همچنین افزایش حقوق و دستمزد، هزینه‌های انرژی، مواد اولیه داخلی و خارجی، کرایه حمل و عوارض گمرکی را از دلایل افزایش قیمت مواد شوینده عنوان کرده بود.

شایان ذکر است که واحدهای تولید کننده در این بخش، بعد از محاسبه قیمت تمام شده می‌توانند ۱۷ درصد سود دریافت کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر