چهارشنبه, آذر 9, 1401
11.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمعدنانگیزه اصلی از واردات ماشین آلات معدنی پولشویی است

انگیزه اصلی از واردات ماشین آلات معدنی پولشویی است

مدیرعامل شرکت تولید و تجهیزات سنگین هپکو گفت: واردکنندگان ماشین آلات معدنی برای رفع تعهد ارزی، قیمت ماشین‌های وارداتی را ۲ برابر قیمت ماشین نو اظهار می‌کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای علی محمد رفیعی گفت: انگیزه اصلی از واردات ماشین آلات معدنی پولشویی است. در حالی که طبق قانون، عمر ماشین آلات معدنی باید کمتر از ۱۰ سال باشد، اما برخی شرکت‌های واردکننده، ماشین آلاتی با عمر بیش از ۳۰ سال را وارد کشور می‌کنند.

وی افزود: ما اجازه می‌دهیم واردات ماشین آلات معدنی با عمر بالای ۵ سال و حتی بالای ۱۰ سال انجام گیرد، در حالی که عمر مفید ماشین آلات معدنی ۵ سال است.

رفیعی اضافه کرد: تولیدکنندگان داخلی هیچ مشکلی با واردات ماشین آلات نو ندارند. تولیدکنندگان با وارداتی که توسط متخصصان این حوزه و با کار کارشناسی انجام پذیرد، مشکلی ندارند، بلکه مشکل، زمانی به وجود می‌آید که دلال‌ها برای بازار تصمیم می‌گیرند و هر ماشین آلاتی را که در بازار منطقه وجود دارد، بدون توجه به عمر مفید و کارکرد آن وارد می‌کنند.

وی بهره وری پایین را یکی از چالش‌های اصلی حوزه معادن، عنوان کرد و اظهار داشت: واردات ماشین آلات معدنی به این شکل که بیشتر آن‌ها دارای عمر بالای ۱۰ سال هستند و اغلب هم در اختیار معادن کوچک و متوسط قرار می‌گیرد، هیچ کمکی به فرایند بهره برداری و افزایش بهره وری در معادن نمی‌کند.

مدیرعامل شرکت تولید و تجهیزات سنگین هپکو در پایان خاطرنشان کرد: برای حل مشکلاتی از جمله اظهار خلاف واقع و قیمت‌های غیرواقعی در واردات ماشین آلات معدنی دست دوم، بار‌ها اعلام آمادگی کرده‌ایم که وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک می‌توانند از ظرفیت کارشناسی و متخصصان مجموعه هپکو برای جلوگیری از واردات ماشین آلات معدنی دست دوم نامناسب استفاده کنند، اما مسئولان به این موضوع توجهی نشان نمی‌دهند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر