پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیبرداشت زعفران ارگانیک در گیلان

برداشت زعفران ارگانیک در گیلان

به گفته مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، زعفران تولید شده در گیلان کاملا ارگانیک و با ارزش غذایی بالایی است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر پارسافر از شروع برداشت زعفران در مناطق کوهستانی گیلان خبر داد و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ زعفران‌کار گیلانی امسال ۱۹۵ کیلوگرم زعفران را از باغات خود برداشت کنند.

وی، زعفران تولید شده در گیلان را کاملا ارگانیک و با ارزش غذایی بالایی دانست و اضافه کرد: زعفران برداشتی پیش‌بینی شده حدود ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان ضمن اشاره به رتبه اول سیاهکل در کاشت زعفران گفت: گیلان دارای ۳۹ هکتار باغ زعفران است که شهرستان سیاهکل با ۲۰ هکتار بیشترین سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است.

پارسافر ادامه داد: زعفران در نقاط مختلفی از گیلان کشت می‌شود. در مناطق کوهستانی شهرهای رودبار، املش، رضوانشهر، فومن، تالش و صومعه‌سرا هم زعفران کشت می‌شود و در حال حاضر زعفران تولید شده گیلان به دلیل کیفیت بالای آن هر گرم ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

وی کشت طلای سرخ را فرصتی بسیار عالی برای ایجاد اشتغال و درآمد عنوان کرد و یادآور شد:: زعفران از گیاهان سودآور و دارویی است که اگر با شرایط منطقه‌ای سازگار باشد با کمترین هزینه و آب‌بری، تغییر و تحول اقتصادی محسوسی را برای منطقه ایجاد خواهد کرد. زعفران در زمین‌های مستعد کوهستانی گیلان با ارتفاع یک‌هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریا کشت می‌شود.

زعفران دارای مواد معدنی است که منجر به افزایش جذب کلسیم در دستگاه گوارش می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مکانیسم‌های درمان اختلالات استخوانی و پیشگیری از مشکلاتی مانند پوکی استخوان و نرمی استخوان این است بتوانیم میزان جذب کلسیم را افزایش دهیم.

گذشته از آن یکی از ترکیبات اصلی زعفران کلیسم موجود در آن است که قابلیت جذب بالایی دارد و می‌تواند نیاز کلسیمی بدن ما را تامین کند، لازم به ذکر است که خود گیاه زعفران نیز در خاک‌های دارای کلسیم به‌خوبی رشد می‌کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر