پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیدرخواست تسهیل صادرات محصولات کشاورزی

درخواست تسهیل صادرات محصولات کشاورزی

نماینده شورا‌های استان گیلان در شورای عالی استان‌ها، خواستار تسهیل صادرات محصولات کشاورزی استان و رفع دغدغه کشاورزان در این خصوص شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جعفر قاسمی نماینده شورا‌های استان گیلان در شورای عالی استان‌ها روز شنبه در حاشیه نشست اعضای این شورا با رئیس جمهور تسهیل صادرات محصولات کشاورزی استان گیلان را خواستار شد.

وی افزود: استان گیلان قطب کشاورزی، گردشگری و صنعت است، اما صادر نشدن محصولات کشاورزی این استان به دغدغه کشاورزان گیلانی منجر شده است. قاسمی فندوق، کیو‌ی و مرکبات را از جمله محصولاتی عنوان کرد که در این استان تولید می‌شود، اما مازاد آن به خارج از کشور صادر نمی‌شود و بر این اساس گفت از رئیس جمهور می‌خواهیم که دستور بفرمایند امور صادرات محصولات کشاورزی تسهیل شود.

نماینده شورا‌های استان گیلان در شورای عالی استان‌ها همچنین اضافه کرد: سالانه میلیون‌ها مسافر از سراسر کشور به استان گیلان سفر می‌کنند. وی خواستار ایجاد بستر‌های بوم گردی در مناطق روستایی این استان شد تا کشاوزان هم بحث بوم گردی را در زمین‌های شالیزاری پیاده و هم زمین‌های خود رو حفظ کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر