پنجشنبه, شهریور 30, 1402
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارترشد دو برابری حجم تجارت ایران و برزیل

رشد دو برابری حجم تجارت ایران و برزیل

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «آخرین وضعیت روابط اقتصادی کشورمان با آمریکای لاتین» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حجم تجارت ایران و برزیل در یک سال گذشته دو برابر شده است. در این نشست مهدی صفری ضمن اشاره به ظرفیت‌های  اقتصادی موجود در منطقه آمریکای لاتین  بر لزوم برنامه ریزی برای بهره برداری حداکثری از این ظرفیت‌ها تاکید و ابراز امیدواری کرد تا با هماهنگی‌های لازم بین بخش‌های مختلف، این امکان  هر چه سریعتر فراهم شود.

محصولات پتروشیمی و نفت، کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی، صنایع دستی و خدمات مهندسی از جمله نیازهای کشورهای این منطقه عنوان شد که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در تأمین آن نقش مهمی داشته باشد.

در ادامه نشست، مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه از رشد دو برابری حجم تجارت ایران و برزیل طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: ونزوئلا و کوبا با ارائه درخواست دریافت خدمات مهندسی و کالا، برای گسترش سطح روابط اقتصادی با کشورمان تمایل نشان داده‌اند. فضا و ظرفیت کار، با کشورهای این منطقه بسیار زیاد است که با برنامه ریزی دقیق و مناسب می‌توان حداکثر بهره را برد.

همچنین در این نشست با اشاره به  برگزاری کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و مجارستان، از اعلام آمادگی این کشور برای همکاری دوجانبه در حوزه های دانشگاهی، کشاورزی و اقتصادی خبر داده شد که طی سفر وزیر کشاورزی مجارستان در اوایل سال آینده میلادی به تهران عملی  می‌شود.

در پایان نشست، صفری با اشاره به اینکه چند کشور اروپایی دیگر هم تمایل برای برقراری روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را دارند، از مسئولین ذی ربط خواست موضوع کمیسیون‌های مشترک روابط اقتصادی با دیگر کشورها به صورت جدی پیگیری شود و تفاهمات و توافقات صورت گرفته در فاز عملیاتی قرار گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر