پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبرای ساخت خط آهن رشت-آستارا به ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز...

برای ساخت خط آهن رشت-آستارا به ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه، ساخت خط آهن رشت-آستارا ۲۰ هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «خیرالله خادمی» ضمن اشاره به علاقه‌مندی روس‌ها برای سرمایه‌گذاری در ساخت خط آهن رشت-آستارا، گفت: در سفر رئیس‌جمهور روسیه به ایران برای حضور سرمایه‌گذاران این کشور در ساخت خط ریلی رشت ـ آستارا در کریدور شمال ـ جنوب اعلام آمادگی شد.

وی افزود: با ساخت خط آهن رشت-آستارا، هلسینکی در فنلاند از طریق ریل به روسیه، آذربایجان و از آنجا به ایران متصل خواهد شد. این خط ریلی نیز به خلیج فارس و دریای عمان متصل شده و زمینه برای ترانزیت کالا از اروپا به شبه قاره هند را تسهیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور یادآور شد: خط آهن رشت-آستارا ۱۶۴ کیلومتر طول دارد، یکی از مسائل این پروژه، چگونگی تأمین منابع مالی است.

خادمی تصریح کرد: طبق برآورد‌های صورت گرفته که مبنای آن فهرست‌بها بوده، حدود ۱۵.۷ هزار میلیارد تومان هزینه ساخت خط آهن رشت-آستارا خواهد بود. البته با احتساب تملک اراضی، هزینه ساخت به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی درباره زمان ساخت خط آهن رشت-آستارا نیز خاطرنشان کرد: در صورت تأمین منابع مالی و تملک اراضی، این خط ریلی حداکثر طی مدت ۴ سال ساخته می‌شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر