سه شنبه, آذر 1, 1401
17.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادمناطق آزاد باید دروازه ای برای ورود سرمایه گذاران خارجی باشند

مناطق آزاد باید دروازه ای برای ورود سرمایه گذاران خارجی باشند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد کشور را به قطب‌هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل می‌کنیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند که روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه انجام پذیرفت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرار است مناطق آزاد کشور به قطب‌هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل شوند. همچنین این مناطق باید دروازه‌ای برای ورود و انتقال فناوری و همچنین سرمایه گذاران خارجی باشند و ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این مهم رخ دهد.

وی ادامه داد: در مناطق آزاد، حاکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و تمام دستگاه‌های دیگر باید تابعیت کامل داشته باشند. در برخی از مناطق آزاد کشور مسائل خاصی وجود دارد که در حال پیگیری این مسائل هستم.

شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد فراهم است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد خاطرنشان کرد: براساس تاکید قانون و همچنین شخص رئیس جمهور، حاکم در بخش‌های اداری مناطق آزاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه خواهد بود و همه دستگاه‌ها و بخش‌ها باید حاکمیت و مدیریت منطقه آزاد را بپذیرند.

عبدالملکی افزود: شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد کشور به خوبی فراهم است. ما مناطق آزاد کشور را به مقاصدی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل خواهیم کرد و تعاملات بین المللی به شکل متفاوتی در این حوزه در حال شکل گیری است.

قانون مالیات بر ارزش افزوده اشکالاتی دارد

وی تصریح کرد: در این مسیر به سراغ سرمایه گذاران خارجی رفته‌ایم و بسیاری از آن‌ها نیز تمایل به سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور دارند البته مسائلی در این خصوص وجود دارد که آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در پایان اظهار داشت: مساله قانون مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان را در مناطق آزاد با مشکلاتی مواجه کرده است. این قانون اشکالاتی دارد و آماده هستیم تا از طریق مجلس برای اصلاح این قانون اقدام کنیم و شخص رئیس جمهور نیز بر این مساله تاکید دارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر