چهارشنبه, فروردین 9, 1402
26.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشبرطرف شدن مشکلات معیشتی مردم با رشد اقتصادی و مهار تورم

برطرف شدن مشکلات معیشتی مردم با رشد اقتصادی و مهار تورم

مشاور وزیر اقتصاد گفت: مشکلات معیشتی مردم با رشد اقتصادی، مهار تورم، رفع ناترازی عملیاتی دولت و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید، حل خواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، حمیدرضا فولادگر مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی و عضو شورای عالی اصل ۴۴، در خصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار کارآفرینان، تولیدکنندگان و فعالان عرصه‌های دانش بنیان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین بحث‌های مورد اشاره مقام معظم رهبری بحث رشد اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم بود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری راه حل اصلی حل مشکلات معیشتی مردم را رشد اقتصادی عنوان کردند، چون با رشد اقتصادی هم اشتغالزایی می‌شود و سقف درآمدی مردم بالاتر می‌رود و هم اینکه کسب و کار‌ها رونق خواهند گرفت.

مشاور وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: نرخ رشد اقتصادی در یکی دو سال گذشته در حد سه درصد و چهار درصد اعلام شده است. اگر همین روند را ادامه دهیم برای سال آینده رشد اقتصادی ۲ درصد پیش بینی می‌شود که رشد قابل قبولی نیست، چون ما سال‌هایی را هم رشد منفی داشتیم و برای رشد اقتصادی ۸ درصدی باید شاخص‌های اقتصادی کشور خیلی بیشتر از این‌ها رشد کنند.

فولادگر تصریح کرد: رشد اقتصادی ۸ درصدی از دو مسیر افزایش سرمایه گذاری و ارتقای بهره وری می‌گذرد که ما در این دو حوزه هم موانع و چالش‌هایی داریم ضمن اینکه سرمایه گذاری‌هایمان هم عمدتاً از جنس داخلی است.

وی درمورد راهبرد‌های حل مشکلات معیشتی مردم گفت: مشکلات معیشتی مردم با رشد اقتصادی، مهار تورم، رفع ناترازی عملیاتی دولت و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید، حل می‌شود که همه این عوامل یک مجموعه به هم پیوسته هستند و باید در کنار هم اجرایی شوند.

مشاور وزیر اقتصاد در پایان با تأکید بر لزوم هدایت نقدینگی به سمت بخش‌های تولیدی یادآور شد: جهت گیری و برنامه ریزی‌های تیم اقتصادی دولت باید به سمتی باشد که هدفگذاری‌ها به ویژه رشد اقتصادی و بهره وری و اصلاح ساختار بودجه دولت محقق شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر