چهارشنبه, فروردین 9, 1402
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیواردات پیاز برای تنظیم بازار داخل

واردات پیاز برای تنظیم بازار داخل

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی از واردات پیاز به کشور برای تنظیم بازار داخلی خبر داد.

به گزارش  کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسعود امراللهی مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی ضمن تأیید خبر واردات پیاز به کشور، اظهار داشت: برای کمک به ثبات بازار پیاز قرار است 50 هزار تن از این محصول وارد کشور شود که نخستین بخش از این محموله وارد بندر جاسک شده است.

وی اضافه کرد: پیاز در میادین شهرداری تهران با قیمت 15 هزار و 900 تومان عرضه می‌شود.

امراللهی یادآور شد: قیمت فعلی عرضه پیاز در میدان مرکزی میوه و تره‌بار بین 23 تا 28 هزار تومان است که نسبت به هفته گذشته 3 هزار تومان افزایش داشته است.

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های اخیر در دامنه جنوبی کشور، طرح استمرار و تولید زمستانه در برداشت و حمل‌ونقل محصول پیاز با مشکل مواجه و موجب شد این محصول در میادین میوه و تره‌بار با قیمتی بالاتر از قیمت واقعی عرضه شود.

وی خاطرنشان کرد: در میادین شهرداری تهران با همکاری تعاون روستایی بار پیاز به‌طور مستمر و با قیمت 15 هزار و 900 تومان عرضه می‌شود.

امراللهی افزود: پیش‌بینی شده است از حدود 16 هزار و 500 هکتار سطح زیرکشت تا پایان فروردین 1402، حدود 850 هزار تن محصول پیاز برداشت شود.

پیش تر معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از اعلام 180 درصد برای تعرفه پیاز به منظور جلوگیری از قاچاق و حمایت از مصرف‌کننده خبر داده بود.

شاهپور علایی‌مقدم با اشاره به افزایش تعرفه پیاز اظهار داشت: به دلیل تقاضای بسیار بالا در کشورهای عراق، افغانستان و حوزه خلیج فارس و همچنین تفاوت قیمت و تفاوت ارز این محصول به این کشورها قاچاق می‌شود.

وی تصریح کرد: در زمینه تولید پیاز با مشکلی مواجه نیستیم. برای جلوگیری از قاچاق و حمایت از مصرف‌کننده تعرفه پیاز را 180 درصد افزایش دادیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر