شنبه, خرداد 13, 1402
28.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسآمادگی شرکت سپرده گذاری مرکزی برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

آمادگی شرکت سپرده گذاری مرکزی برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه‌ای از آمادگی این شرکت برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با وجود رایزنی‌ها و مکاتبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی با شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مبنی بر واریز سود سهام عدالت اما همچنان برخی از این شرکت‌ها بخشی از سود مشمولان سهام عدالت خود را به حساب‌های سمات واریز نکرده‌اند.

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی چادرملو، فجر انرژی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد آلیاژی ایران، گروه مپنا و صنایع سیمان دشتستان، ناشرانی هستند که هنوز کل مبلغ سود سهام عدالت خود را پرداخت نکرده اند.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) در ادامه این اطلاعیه اضافه می‌کند: در مجموع ۸۲ درصد از کل سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز شده و در صورتی که هر چه سریعتر سایر مبالغ به حساب‌های این شرکت واریز شود، سود سهام عدالت مشمولان به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

از سوی دیگر، سازمان خصوصی سازی «سود عملکرد شرکت های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و همچنین باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹) را جهت واریز به حساب سهامداران سهام عدالت روز چهارشنبه به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرد.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی همزمان با واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، سود شرکت‌های غیربورسی را به حساب سهامداران سهام عدالت واریز خواهد کرد.

شایان ذکر است که شرکت سپرده‌گذرای مرکزی ۳۰ آذر سال جاری مرحله نخست سود سهام عدالت را به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر